pátek 11. května 2012

Deník - USA 2012 - 24.4.2012 - Den 13 – Návrat z USA


No jelikož je nutné si zvykat na evropský čas co nejdříve, tak ihned po odletu z New Yorku přeřizuji hodinky a rázem máme další den 0:40.

Dneska si budeme užívat pouze letadlo a pak zase letadlo.

V 6:55 jsme dosedli v Amsterdamu, let trval pouze 6 hodin 22 minut. Následuje linka ČSA OK 617, Airbus A-319, 707 km, plánovaný odlet 9:25, plánovaný přílet do Prahy v 10:50.

Nezbývá než trochu rekapitulovat. Dovolená byla prostě super, stihli jsme strašně moc věcí a myslím že délka dovolené byla na ty tři města tak akorát.

Doprava byla v pohodě. Ubytování bylo super v San Franciscu i když asi 10 minut pěšky od zastávky tramvají, to samé ve Vegas, kde se šlapalo 10-15 minut na Las Vegas boulevard. V New Yorku byl ten hotel drahej - $ 150 na noc/pokoj a servis mizernej, za to ale skvělá poloha a na Manhattanu bydlet je super, jinak bychom strávili hodiny v metru dojížděním.

V San Franciscu byly super projíždky Cable Car, cyklovýlet na Golden Gate a do městečka Sausalito, úžasný hamburgery v Johny Rockets s perfektní atmosférou. San Francisco je navíc fakt krásný město.

Rozhodně je super vidět i Las Vegas, ale 2 dny na návštěvu bohatě stačí, pokud nechcete někam do pouště. Ty hotely tam jsou jak z pohádky a člověk to musí vidět aby tomu věřil J.

No Newyorský Manhattan neměl take chybu, výhled z Rockefeller centra a především z Empire State Building je úchvatný. Projížďka na Staten Island byla příjemná. Také letadlová loď Intrepid, Newyorské metro, všechny ty mrakodrapy, stojí za to vidět.

A k tomu všemu jsem změnil trochu názor na Američany. Jsou fakt hodně zdvořilí, pokud teda vynechám některá individua. V obchodech se Vám nijak nevnucují, jen slušně pozdraví.

Jen metro na JFK mě trochu nebavilo, nejdříve nastoupil nějakej rusák a začal hrát na harmoniku a ruska vybírala peníze, jen co vypadl z vozu, přišla ženská a že prý vybírá peníze na jídlo pro bezdomovce, a aby toho nebylo málo, do třetice přišel klučina a začal zpívat něco od Erika Claptona, tomu už lidi dávali jen centy.

Zde ještě uvádím odkazy na hotely:

Layne Hotel San Francisco - www.booking.com/Layne-Hotel
Days Inn Las Vegas hotel - http://www.booking.com/hotel/us/wild-wild-west-gambling-hall.en.html
Hotel Carter New York - http://carterhotel.com/

Cable Car muzeum - http://www.cablecarmuseum.org/

Aquarium v hotelu Mandalay Bay ve Vegas - http://www.sharkreef.com/
a to je vše prátelé..

1 komentář:

  1. Vašku díky za vyčerpávající popis, pěkné fotky a odkazy. Je vidět, že jste si to opravdu užili.

    OdpovědětVymazat