sobota 30. července 2016

30.7.2016 - Krkonošman Half HD 2016 - triatlon

Akce : Krkonošman Half HD 2016, triatlon
Kategorie : 1/2 Ironman Triatlon
Kdy : 30.7.2016, okolo 10:00
Kde : Camp Dolce, Oblanov
Trasa : 1,9 km plavání, 90 km kolo s převýšením 2027 m, 25 km běh s převýšením 780 m
Mapy : Kolo http://www.gpsies.com/map.do?fileId=ybaffvazkdjymdli ,
Běh http://www.gpsies.com/map.do?fileId=wygeummqbmvxfkmr

Web : http://www.krkonosman.cz/half-ironman/
Výsledky : http://www.czechtriseries.cz/results/track/2636?returnUrl=%2Fresults%2Frace%2F1089
Foto : https://drive.google.com/drive/folders/0B5V3mOkcDE_tY3FyRlJnaThxbjA
Garmin hodinky aktivitahttps://connect.garmin.com/modern/activity/1280672363


Aneb, téměř všechno špatně, nakonec však ten nejkrásnější sportovní zážitek v životě...


ÚVODEM
Člověk si řekne co jsem si to zase vymyslel za blbost. Původní plán na tento rok bylo absolvování prvního 1/2 Ironmana na Czechmanovi, pěkně na rovince v klídku. Bohužel osud tomu chtěl, že jsem si týden předtím zlomil palec na noze a bylo po trénování a hlavně závodění... No a tak jsem úplnou náhodou narazil na tuto šílenost, no ono to nebylo úplnou náhodou, prostě jsem to našel na termínovce a ten název mě zaujal. Stejná distance, ale v krkonošských kopcích ;-) Neskromně se jedná možná o ten nejtěžší 1/2 Ironman co se v Čechách koná, obzvlášť na tento rok, kdy třeba na kole zvedli převýšení z 1576 m na 2027m, na běhu pak z 339m na 780m.

Tak ale popořádku. Jako přípravu na závod jsem si předchozí sobotu dal výběh v klídku s 25 km distancí v kopečcích. To celkem šlo, i když jsem teda z toho unavenej byl. Den potom jsme si dali s bratrem výjezd 4x na Ješťed většinou z vesničky Rozstání, to Vám dá pěkných 90 km s převýšením necelých 2400m. A pak to šlo už jen z kopce... 2 dny před závodem mě začal hlodat nějakej bacil a vypadalo to zle. V pátek jsem kurýroval a večer to sice nebylo optimální ale všechny věci jsem si zbalil, stejně už jsem byl rozhodnutej že tam jedu. Co mi moc nepřidalo, bylo noc na sobotu, kdy jsem spal všeho všudy asi 4 hodiny, to víte, člověku to hloube v hlavě, když z těch sranda triatlonů skočí rovnou na něco takovéhleho... Nakonec jsem teda před šestou vstal a vydal se přes Mladou Boleslav a Jičín k Trutnovu, to bylo také špatně, bez navigace a s těmi objížďkami jsem se dostal do kempu Dolce po dvou hodinách před půl devátou. Tam jsem potkal další šílence, no moc nás tam ale nebylo, všeho všudy 30 platících... Trochu si ťukali na čelo, když jsem jim řekl, že je to můj první poloviční ironman, prý jsem si nic lepšího vybrat nemohl ;-) Myslím si, že si říkali, tak tenhle klučík určitě nedokončí. No a já si zase říkal, uvidíme ;-) Trochu mě děsily ty rozdíly v našem cyklovybavení, ja celkem hezkou silničku, oni povětšinou triatlonové speciály a nebo alespoň silničky s hrazdou.

Než jsem vybalil věci z auta a donesl je na místo startu, bylo devět hodin a začala půlhodinová rozprava. Přeci jen špatně značená trasa na kole a ještě hůř na běhu si žádala vysvětlení, ale stejně, pamatujte si to v té atmosféře ;-). A vysvětlování typu "většinou na silnici jsem to značil bílou barvou, ale pozor někde je šipka doleva i doprava, třeba z jiného závodu, musíte jet podle té která je novější a je více svítivá", no to bylo moc zajímavé.
A tak jsem si v půl desáté, půl hodiny před startem, teprve vyzvedával startovní číslo. O nějakém rozmasírování nohou, protažení, rozcvičení teda nemohla být řeč. Horko těžko jsem si tak akorát naházel věci do pytlů, jelikož běh a místo cíle bylo na Lesní Boudě a tak tam organizátor převážel naše věci. Nějaké jídlo a pitný režím, to sem stíhal hůře. Deset minut před startem jsem se soukal do neoprénu a pak se rozplaval asi 10 sekund a už se šlo na molo. Bylo to tak rychlé že jsem skoro nestačil být ani nervózní.

START, PLAVÁNÍ
Tak jo, okolo 10:00 zazněl "výstřel" a 30 lidiček naskákalo do vody. Plavali se dva okruhy a plavalo se mi celkem dobře. Ne nejlépe ale obstojně. Snažil jsem se plavat rovně a sledovat co se kde děje okolo mě, ale i tak jsem si dle měření hodinek nezaplaval 1900m ale 2130m, ale co, na nějakém tom metru mi přece nesejde. Zaplaval jsem to za 33:05 a začal se soukat z neoprenu.

lezu z vody, ta nejlehčí disciplína a má nejsilnější je za mnou...

Cyklo šortky jsem měl pod neoprénem, hodil sem na sebe triko, helmu, brýle, ponožky, boty a startovní číslo a vyběhl s kolem, V depu jsem strávil skoro 4 minuty, ale co, v těch hodinách co mě ještě čekají, se to ztratí.

Václave, co to zas v tom depu děláš, nejdeš přece na módní přehlídku!


KOLO
Trasa kola začala výživně, žádné leháro, pěkně kopeček nahoru, pak sjezd dolů k Severce a pak zase výjezd nahoru a směr Oblanov. Nechtěl jsem to přepálit, takže kolega přede mnou mi trochu ujížděl, navíc jsem moc dobře věděl kdo to je - vítěz BušMuž 2015 triatlonu. Plavání mám z triatlonových disciplín nejlepší, takže jsem věděl že přede mnou je tak šest lidí a s těmi rozhodně závodit nemohu. Pokračujeme přes Volanov, Vlčice a Hrádeček na Mladé Buky. No a jak jsem psal, téměř všechno špatně a zde další fatál. Na křižovatce bílé šipky jak doleva tak doprava. Vidím že jsme v obci Mladé Buky a k nim mám napsáno že doleva, tak jsem to vzal doleva, i když trochu jsem se pozastavil nad tím že tam byly i růžové šipky doprava s označením K, no což, trasové body co jsem si vytiskl a nalepil na kolo řikají Mladé Buky doleva, tak si to štráduju doleva. Krásnej kopeček dolů, tak jsem za to vzal, abych kolegu dojel. No, 4 km na to fakt šlapu a nikde nikdo, začalo mi to být divné, koukám na autobusové zastávce kam to tady jako jezdí a ono jako že Vrchlabí, no tak to jsem asi špatně, a už to beru co mi síly stačí nahoru do kopce. A už si matně vzpomínám na rozpravu, na Mladé Buky část obce Hertvíkovice NE, takže jsem touhle vyjížďkou přidal k celkové kilometráži asi 7 km a ztráta 10-15 minut, navíc mi to ubralo dost sil. A je to v prčicích, motivace na bodu nula. Dojiždím do další obce a hle, Mladé Buky a tady už mi to je jasné, doleva a jede se dál, prostě ta předchozí odbočka kde jsem měl jet doprava, my v instrukcních chyběla, to jsem teda ale blbec. Svoboda nad Úpou, Horní Maršov a začíná se stoupat asi 12 km až do Malé Úpy u hranicích s Polskem. Naštěstí jsem dojel nějaké človíčky a trochu se mi motivace zvedla. Tak jsem se do toho trochu obul, a buch a spadl řetěz, to je tak když se řadí rychleji než by se mělo že ano... Občerstvovačka v Malé Úpě celkem bodla, už méně to když jsem viděl jaký náskok mají ti, s kterými jsem vyplaval...

Následuje cesta zpět do Svobody nad Úpou, joo to krásně svištělo, počasí přálo, ani horko ani zima a tak jsem teda jel. Pak odbočka na Jánské Lázně a začal jsem se krotit, ta varování co nás čeká cestou nahoru na Lesní Boudu, to byl strašák který mě krotil dostatečně. Navíc jsem od asi 70tého kilometru začal pociťovat divný pocit v břiše, což mě také krotilo. Pokračujeme na Černý důl, Čistá v Krkonoších, Lánov, Horní Lánov, Dolní Dvůr. No a začíná nám to stoupat do kopečka, krásných 12 km kopeček na Tetřeví Boudy a dále na Lesní Boudu.

po nějakých 95 km, příjezd k Lesní Boudě ...

... to mi bylo ještě hej


No a aby toho nebylo málo, tak ještě krpál s 15ti procenty stoupání na Lyžařskou boudu a šup zpět na Lesní Boudu. Ale jo, přesně 4 hodiny v sedle byly "příjemně stráveným sobotním časem poledním", celkem to šlo a nevydal jsem se ze všech sil, ono k bolestem břicha přišli ještě jemně řečeno "větry".
V depu jsem se v klidu převlékl do běžeckého, vzal si camelbag a vyrazil.

BĚH
No a tady to začalo, ten divnej pocit v břiše už z kola se při tom hopsání po půl kilometru vlažného běhu přetavil v hezké křeče v žaludku.

Václave, teď to začne bolet...

Takže to bylo opravdu trápení a asi na sekundu jsem si řekl, že to snad nedám, ale vzdát to, to fakt ne. Chvíli jsem šel, ale ani to nepomáhalo, rovina, do kopce, z kopce, pořád stejně. Představa že takhle se tu budu trápit 25 km nebyla úplně příjemná. Takže místo nějakého běhu to bylo spíše takové cupitání. A tohle cupitání trvalo prvních asi 8 km, pak zase vlivem špatně utaženého camelbagu začali vlivem poskakování camelbagu bolet bedra. Tak jsem to utáhl pořádně a asi od 12km jsem mohl tak nějak normálně běžet. No co říci, když Vás nic nebolí a bežíte v téhle krásné krajině, s těma panorámatama, je to prostě nádhera. A mě to fakt bavilo. Po chvíli jsem doběhl kolegu, s kterým jsme si vyměňovali vzájemně pořadí už od nějakého 60tého kilometru kola, prý že do kopců běhat neumí. Já taky ne, ale asi o trochu lépe nežli on ;-) Trasa vedla Lesní Bouda - Lučiny - Zrcadlovky - Zinneckerovi Boudy - Velké Pardubické Boudy - Modré kameny - Krausovy Boudy - Signál. Zde se pozastavím, protože kopeček na vrchol Signál, byl opravdu výživný. Občas to bylo o strach jestli člověk běží dobře, šipky tu zas byly kreslené modře či bíle, ale jak jsme byli upozorněni, šipek je tu ze všech možných závodů spoustu, takže to platit nemusí. Občas se člověk zeptal, občas počkal na kolegu, který to tu měl projité, nebo tipoval podle turistického značení ;-). V ruce mapu neustále, jelikož seběhnete blbě a budete si nadávat ještě půl roku ;-)

mapka běžecké části

Dále jsme pokračovali na Pěticestí - Lučiny - Svornost a konečně Lesní Bouda. No běželo se krásně, navíc s pitím u sebe a hlavně nakonec 5 občerstvovaček, to byla prostě paráda - velké díky pořadatelům a dobrovolníkům, kteří se pro těch pár účastníků obětovalo. Jelikož jsem asi 7 km před cílem měl ztrátu více než pět minut a na další občerstvovačce paní říkala něco podobného, věděl jsem že nikoho už nedoběhnu a tak si to v klídku doklusal do cíle.

CÍL
Jsem tam! Protrhávám cílovou pásku, jelikož vítězem je každý kdo dokončí. Celkový čas 7:21:44, což suma sumárum v celkovém pořadí 12té místo.

safra pusťte mě do toho cíle...

Cílem bylo dokončit a neskončit pokud možno poslední, takže velká spokojenost, nebýt té zajížďky na kole a hlavně těch křečí v briše (pravdpěpodobně mi nějaké papání nesedlo), mohl jsem být o dost výše. No ale to víte, to je to kdyby...
Ale stejně jsem měl ze sebe radost, že to dám takhle celkem v pohodě, to jsem od sebe opravdu nečekal :-). A jelikož je každý, kdo dokončí vítězem, tak nám pořadatel ty medaile opravdu všem přivezl :-) No a jelikož jsem skoro půlku běhu nemohl pořádně běžet, tak jsem se nestačil ani zničit a mohl si tu v klídku relaxovat, napapat se a čekat na další "absolventy" :-) A těch absolventů bylo nakonec 29.

výsledková listina


ZÁVĚREM
Byl to opravdu překrásný závod. A pořadatelů, a dobrovolníkům chci vzdát obrovskou poklonu, byl to opravdu silný zážitek. Zároveň na dálku zdravím všechny souputníky, byl to krásně prožitý čas, přátelé!

Je to tam, dal jsem to!

Ale příště bych poprosil zlepšit značení jak na cyklistické tak i na běžecké části, pokud možno použivat jednu barvu, v případě kolize původní šipky přeškrtnout ;-)

závěrečné foto na památku na tuto krásnou akci...

A rada pro ty co by o tom uvažovali? Ten závod je celkem těžký, ale pokud je člověk dostatečně vystrašen, šetří síly, tak do cíle úplně v pohodě doběhne. Já byl teda vystrašen dostatečně, řekl bych až moc, ale když neznáte trasu která Vás čeká, je lepší jet volněji aby vám "nedošlo".

Poznámka : No a jelikož jsem byl tak v ráži, tak jsem si v rámci regenerace, na neděli naordinoval Sprint triatlon Železný muž Vyžlovky, kde jsem se pohyboval na konci cyklitiky okolo šestého místa. Pak jsem ale píchnul kolo 1,5 km před cílem a tak bylo po ambicích, nakonec 23 místo se ztrátou přes 6 minut na vítěze...


Jak jsem říkal, skoro všechno bylo špatně ;-) Ale mě to neva, já jsem přeci Krkonošman ;-)

Žádné komentáře:

Okomentovat