sobota 16. července 2016

16.7.2016 - Železný chlíst 2016 - triatlon

Akce : Železný chlíst 2016, triatlon
Kdy : 16.7.2016, okolo 13:00 (až nás vyfotil vrtulník a přejel vlak na trase cyklistiky ;-)
Kde : Obec Chlístovice, okres Kutná Hora
Trasa : 600 m plavání, 26 km silniční kolo, 6,5 km běh
Web : http://zeleznychlist.cz/
Výsledky : http://zeleznychlist.cz/results/year/?year=2016
Foto : http://rmu.rajce.idnes.cz/Triatlon_Zelezny_Chlist_2016

ÚVODEM
Akce s názvem Železný chlíst je v triatlonové obci takovým celkem legendárním závodem, takže ne že bych byl nějaký velký triatlonista ale dost mě to lákalo, ono když vám v cíli pečou prase, je to celkem velká motivace do toho cíle dorazit, hlavně aby zbylo že ;-)
Takže přihlášený jsem byl již pár měsíců, no ale pak jsem si nějakou blbou náhodou zlomil palec u nohy, pak přišla dovolená týden před závodem, pak zas problémy s něčím u kolene, no prostě trénink takovej spíše nic, koleno bolelo, takže moc se mi sem nechtělo, přeci jen jsem poslední dorazit do cíle fakt nechtěl, navíc udělat si ostudu u kolegyně, která jela s námi se mi taky moc nechtělo ;-).

No ale nakonec jsem teda jel. Akce je jednak zajímavá tím pečeným prasátkem a kuřátky a dále pak tím že to má dvě depa. Takže nejdříve jsem si zajel na hřiště do Chlístovic, hodit si tam boty na běh a pak se přesunul k rybníku Vidlák ;-) u obce Černíny. Tam podepíšete reverz, jako že si za vše můžete sami, dostanete startovní číslo a to nejdůležitější - prasenku, což je karta opravňující v cíli ke konzumaci hezké porce prasátka. No a pak už se můžete začít rozcvičovat a nebo, jako já, přemýšlet jestli do té celkem studené vody půjdete s neoprénem a nebo bez. Než se odstartovalo, následovalo focení, jednak ze břehu a jednak tam létal vrtulník, údajně také kvůli focení. No a pak se také muselo počkat až obcí Černíny projede vlak, abychom ho nesmetli :-) Všechno připraveno, kolo mám na strategickém místě opřené kousek od břehu, focení za námi, jdeme na to.

vypukne to každou sekundu...


START, PLAVÁNÍ
Tak jo, v 12:58 to nastalo. Vybral jsem si plavání ve studené vodě bez neoprenu a udělal určitě dobře, ono se z něho vysoukat, není jen tak. Hezky vyskládáni po kolena ve vodě, nám to odstartovali, plave se do takového trojůhelníku a je to masakr. Přeci jen je to dost krátká vzdálenost, takže se na nic nečeká a všichni jdou dopředu. V otevřené vodě, a s těmi dalšími 120ti lidmi, to pořád ještě neumím, to není bazének kde vidíte lajnu a plavete si v klídku. Tady se to mele pátý přes devátý.

jak říkám, mele se to a to včetně mě...

Můj broušený plavecký styl vzal za své a mlátil jsem to tam jak se dalo, až sem byl na sebe naštvanej jakým stylem to plavu. Rozhodně jsem také neměl ideální stopu, prostě sem plaval křivě, v otevření vodě to prostě neumím, prostě tak... No na plavání tu údajně dost záleží, jelikož se na kole může jet v háku a tak je dobrý se chytit nějakých těch lepších. No snažil jsem se, ale naplno jsem to stejně nerval, nechtěl jsem vylézt úplně hotovej. Tak jo vyplaval jsem a doběhl jsem si ke kolu, hezky jsem si osušil nožičky od bordelu a pomalu se začal šňořit na kolo. No co sem tak viděl tak jsem tam opravdu byl hoooodně dlouho. Čas v depech se tu neměří, ale čas plavání + depo bylo za 0:10:27, což mě teda úplně nenadchlo (chtělo by to vědět ten čas strávený v depu), každopádně v kategorii Muži 40+ (jojo už jsem starej) to byl pátý čas, v celkové listině pak 19tý čas, to už mi tak hrozný nepřipadá ;-)

KOLO
Tak jo, vyběhl jsem z depa, nasedl na kolo, nikde nikdo koho bych se mohl chytit, tak jsem musel šlapat sám. Dojel jsem do Černín a někoho jsem potkal, ale zdálo se mi že nejede dost rychle, a po chvíli jsem v dáli nějaký další cyklisty zahlédl. Tak jsem to trochu narval a fakt jsem se k nim dostal. Pak se to tam tak různě míchalo, někdo nevydržel tempo. Chvílema jsem to také táhnul, ale měli jsme tam lidičky, který se jen vezli. No byl to můj první závod takhle na silníčním kole a hákovat sem neuměl, takže když na mě ten první něco mával, tak jsem nevěděl co myslí, pak sem si říkal že chce asi vepředu vystřídat. No když jsem viděl to jeho kolo a porovnal ho s tím mým, tak jsem si říkal že se asi zblázil, on triatlonový speciál a já hezkou silničku a bez hrazdičky. Říkám mu že já už nemůžu, ale on pochopil že to byl vtip a řikal že ať jedu a já teda jel. A myslím že jsem ostudu neudělal, pak přisel krpál a já jim všem ujel. To mi přislo divný, cítil jsem že plavání jsem tak úplně hrozný neměl a tak že asi jedu s těmi trochu vepředu. Tak jsem na ně raději počkal, říkal jsem si že nás asi čekají ještě nějaký hnusný kopce a hlavně vim prd, jak budu vypadat za třeba 15km, když to byl můj první závod takhle na silnici, navíc teď se jede skoro pořád z kopce, druhá půlka trati je skoro celá do kopce. Asi jsem udělal dobře i když ty co se jen vezli mě celkem štvali. Tak jo dorazili jsme do Kutné Hory, nevěřícně jsem čučel na šílence který už jeli zpátky, pak to tam otočili na prvních kruháči a jelo se do kopečka. Ale jo celkem to šlo, kopečky mě celkem seděli a jelo se pěkně, do Chlístovic jsem dojel prakticky v pohodě, stehna byly v klídku, ale trošku jsem pociťoval jedno lýtko, takže jsem se asi zas tolik neflákal. Trochu mě dělalo starost, že jsem na kole pojedl jen jeden gel a skoro vůbec nepil.
Poslední kiláček jsem si dal v klídku, u hřiště odevzdal kolo, a šel si pro botičky na běhání. Časomíra je až po depu, každopádně kolo s depem na běh jsem měl za 0:44:39, což byl v kategorii Muži 40+ sedmý čas, v celkové listině pak osmnáctý čas.

kolo mám za sebou...

BĚH
Tak jo vyběhl jsem z depa a začlo to, čeho jsem se bál. Na kole v pohodě, ale teďka jsem měl místo nohou dva betonový sudy a tak jsem běžel raději volněji, abych to nepo... Navíc fakt blbý křeče po celým břiše, nevím proč, možná ten špatnej neboli skoro žádnej pitnej režim na kole se nyní ozval. No doufal jsem, že se to rozběhá. Trvalo to sice 2,5 km ale ono se to rozběhlo. Běží se krásně v lese, to mám rád ale blbě se mi dívalo na to jak mě lidi předbíhají. No je tam jeden krpál a ten jsem teda musel vyjít, ale jak sem koukal, tak to šli prakticky všichni. První kolečko jsem teda tak nějak přežil a začínal pomalu zrychlovat, ve druhém kole jsem to držel tak nějak rozumně a když jsem viděl že mám kilometr a půl do cíle, tak jsem za to vzal. A udělal jsem dobře, protože lidi co jsem předbíhal tak se mě nesnažili držet a já se tak nemusel bát toho, že bych si to pak s někým musel rozdat sprintem v cílové rovince. Vypadalo to že jsem si běh dobře strategicky rozvrhl, odpadat jsem začal posledních asi 300m a jelikož za mnou nikdo a ty předem mnou zas moc daleko, tak jsem si v klidu doběhl do Chlístovic. Čas běhu 0:31:43, což byl v kategorii Muži 40+ osmý čas, v celkové listině pak pětadvacátý čas.


CÍL
Jsem tam! Celkový čas 1:26:49, což suma sumárum je v kategorii Muži 40+ pátý čas, v celkové listině pak sedmnáctý čas. A to jsem sem ani nechtěl jet. Tak to jsem od sebe opravdu nečekal :-).

výsledková listina Kategorie B-Muži 40+

výsledková listina celkově

A už se na nás směje prasátko, které se tam rožní. Ale já musím bohužel pro auto k rybníku, takže na kole pro auto, koupačka v rybníku a pak už zpátky nacpat se prasátkem ;-)


ZÁVĚREM
Krasný a pohodový závod. Navíc dostanete v cíli tričko, dáte si prasátko, pokecáte a to celé dohromady vám udělá krásně strávenou sobotu. Tak doufám, že to poslouží jako pozvánka na příští ročník alespoň pro jednoho mého kamaráda ;-)

máme to za sebou ;-)

Žádné komentáře:

Okomentovat