pondělí 4. června 2018

2.6.2018 - Czechman 2018 - Mistrovství ČR ve středním triatlonu

Akce : Czechman 2018, triatlon
Kategorie : 1/2 Ironman Triatlon
Kdy : 2.6.2018 12:00
Kde : Dolany, Staré Ždánice
Trasa : 1,9 km plavání, 92 km kolo (převýšení 400 m), 21 km běh (převýšení 25 m)
Web : http://czechman.cz/
Výsledky : http://czechtriseries.cz/results/race/3471
Garmin hodinky aktivita : https://connect.garmin.com/modern/activity/2749787486


... aneb asi mě zase dohnalo to moje stravování ...


ÚVODEM

Czechman, největší a nejvyhlášenější triatlon v České Republice. Přihlášených 737 do individuálního závodu, víc asi nikdy v ČR lidí nezávodilo.

5 dní před závodem jsem ladil, lehké tréninky s občasnou vysokou ale krátkou intenzitou a cítil jsem se v den závodu opravdu dobře. Navíc snad poprvé mě fakt nic nebolelo, což jsem ale na druhou stranu vnímal jako špatné znamení, jelikož zatím když mě něco bolelo, tak závod vždy dopadl velmi dobře.

Začalo nám hezky svítit sluníčko, bylo okolo 27°C a to nebyla úplně dobrá zpráva, alespoň ne pro mě.


START, PLAVÁNÍ
Plave se jeden okruh v jezeře či co jménem Hrádek, u starých Ždánic. Je to masakr, okolo 700 lidí a celkem našlapáno u břehu.

za chvíli to vypukne...

Ve 12:00 nám to odbouchli a i když jsem si vlezl celkem dopředu, asi do páté řady, byl to strašnej masakr, kopalo se to tam hlava nehlava, takže jen na startu člověk ztratí na prvních 200m třeba minutu.

jak ríkám, byl to masakr, který jsem už 1x zažil - zde před rokem....

Nemohl jsem takhle plavat, takže jsem vyplaval z toho šíleného shluku zuřivě kopajících lidí a namířil si to pěkně osamotě k první bójce. Plavání v háku za někým prostě neumím, mám vždy pocit že plave strašně pomalu, i když reálně to tak není.

Po úvodních 500 metrech jsem si říkal že bych se mohl možná trochu soustředit na techniku, ale nějak mi to nešlo, buď jsem koukal nalevo, nebo napravo, nebo dopředu, jako co se kde děje ;-) Takhle nějak to pokračovalo po celou dobu plavání, kromě toho že za první bójkou už tam nebyly takové šílení shluky lidí a mohl jsem se více přiblížit ideální trase k další bójce. Každopádně ideální techniku jsem hledal marně až do cíle a nenašel jí. Ale nový neopren Helix mi fakt seděl, i když levé rameno me začalo bolet hned po startu a nepřestalo bolet až do cíle.


techniku jsem hledal pří plavání marně, ale příjemně sem se rozehřál


Z vody jsem vyběhl tak příjemně rozehřátý. Čas plavání 31:54, tempo 1:36, 82hý čas, opět se potvrdilo že se z mé nejsilnější disciplíny v mých počátcích s triatlonem, stala ta nejslabší disciplína. Reálně je to ale spíše způsobené vyšší výkoností na kole a běhu.
Že budu z plavání zklamaný bylo celkem jasné, tento rok jsem toho moc nenaplaval, hlavně přes zimu a mám tréninkové časy mnohem horší než před rokem. Celé to asi zachránil nový neopren, díky za něj... Nakonec zlepšení o minutu oproti minulému roku takže v pořádku ;-)

Depo bylo tragédie, neuměl jsem si rozepnout neopren, nakonec se ale tak nějak podařilo...

KOLO

Jedou se dva okruhy. Vlezl sem na kolo a koukám na tepy a tam 170, ale už mě toto nepřekvapuje a nijak se tím nestresuju. První 3km jdu trochu klidněji, možná..., ale tepovka stejně klesá asi až po deseti km. Dříve jsem si vždy čekal na pokles tepovky k 150 ale zjistil jsem že to dlouho trvá a nemá to asi žádný význam. Je celkem teplo a fakt hodně fouká, samozřejmě vždycky proti. Šlapu do toho dost, cíl je průměrná rychlost 37km/h, i když popravdě nevím jak toho v tom větru dosáhnout. Ale nakonec se na tu průměrku dostávám a mám pocit jako když po té silnici letím, tempo v kopečcích stále držím nad 33km/h  a těch lidí předjíždím hodně, hlavně v kopečcích a mírných stoupáních, kde do toho jdu hodně silově. Dělá mi to celkem radost, když porovnám mojí karbonovou silničku s jejich triatlonovými speciály, jejich aerodynamické přilby za ticíce s mým základním modelem, který je děravej úplně všude. Někdy mám pocit, že u nich ve tváři sleduji zděšení :-))))).


vjezd do druhého kola, a já jsem pořád velmi dobře naladěnNa kole dost piju - 1,5 litru vody, 1 litr ionťáku, k jídlo 3x Agave del gel, 2x tyčinky. Tempo držím celé kolo velmi slušně okolo 37,5km/h,  předjelo mě asi 5 lidí, já jich předjel 50. Nepřišla žádná krize, a jen opravdu občas kleslo tempo pod 30km/h.

Poslední 3km jsem zvolnil, trochu zvýšil kadenci, nechal se předjet pár lidma a do depa přijel celkem v pohodě.

kolo je za mnou a já se cítím opravdu velmi velmi dobře

Nakonec nějakých 91,3 km za 2:27:08, tempo 37,3 km/h, 32hý nejlepší čas na kole. Takhle jsem si to nějak představoval, i když v tom větru jsem nevěřil že to vydržím, příjemné překvapení.

BĚH

Depo proběhlo bez problémů, nový triatlonový dres zatím super, na to že jsem ho koupil hodinu před závodem ;-))))

Přechod na běh hodně v pohodě, žádné těžké nohy, do běhu jsem se nemusel nutit, asi poprvé vůbec. Prostě to běželo samo. Cíl byl zkusit běžet v tempu 4:15/km, což jsem měl z tréninku celkem vyzkoušené i v přechodovém tréninku. Bylo fakt teplo, velmi podobně jako minulý rok, okolo 27°C. První km za 4:21, druhý za 4:10. Vše šlo dobře, ale na čtvrtém km mi začala divná bolest na boku, buďto bránice a nebo střeva, a bylo po tempu. Podobná bolest pak na šestém, devátém a dvanáctém km, akorát již začali bolet obě strany. Prostě jsem musel podstatně zvolnit prakticky celý běh někam k 4:40, protože jsem cítil že jinak by mohlo být špatně. Vlastně mohu zopakovat větu z minulého roku - No co no, ten pocit ve střevech tam byl a pokud bych zrychlil na tolik, na kolik jsem měl natrénované nohy, tak bych jistě skončil. Takže jsem musel běžet klidně a volně, aby se problém nezvětšoval.


zdravice mým fanouškům, při tom klusání jsem měl hodně času...

... a tohle byl můj reálný vnitřní pocit...


Občerstvování v pohodě - 2 gely Agave 9 + 1x Enervit koncentrát, navíc mi celkem chutnala voda a cola na občerstvovačkách, vím že minulý rok jsem na tom byl fakt špatně a měl naprostou nechuť jíst i pít, tentokrát úplně naopak.

Nohy by běželi, hlava taky chtěla ale prostě to nešlo. Z disciplíny na kterou jsem si nejvíce věřil bylo nakonec to největší zklamání. Takže jsem to nějak doběhl do cíle, ale radost jsem z toho moc neměl, příjemné překvapení bylo, že mě předběhlo jen opravdu pár lidí. Běh nakonec v čase 01:36:47, tempo 4:33/km, 44tý čas běhu. 

Minulý rok jsem se během dosti protrápil, tentokrát jsem se sice netrápil, ale běžet stejně nemohl. Doběhl jsem asi o 2 minuty rychleji než před rokem, ale natrénováno jsem měl na mnohem rychlejší běh.

V cíli jsem díky prakticky celému proklusanému běhu necítil žádnou únavu, a to mě opravdu radost také nedělalo.


a jsem v cíli.


CÍL

Celkem v poklidu jsem si "dosprintoval" cílovou rovinku a byl v cíli. Celkový čas 4:41:18 - 40té místo celkově (580 startujících), v kategorii M40-44 pak 9té místo (151 startujících). S umístěním samozřejmě absolutní spokojenost (v celkovém pořádí zlepšení o 57míst, ve věkové kategorii pak o 20míst). Ale s tím časem, tím běžeckým časem jsem opravdu spokojen býti nemohl, vím že jsem tam ani náhodou nenechal vše a v cíli ani necítil že bych právě dokončil polovičního ironmana, až jsem se styděl, když jsem viděl, jak ty lidi na trase jdou prostě na krev, a já si tam "klusám", ale prostě to nešlo.


Výsledková listina muži celkově


Výsledková listina věková kategorie M40-44


ZÁVĚREM

Plavání bych zhodnotil rezervovaně, spousta lidí a žádný klid, prostě masakr, k dobrému času mi pomohl spíše neoprén než moje výkonnost, ale to jsem již tušil před startem, že to zas žádná sláva nebude. Kolo to bylo super, a fakt jsem si ho užil. Běh byla taková malá ostuda, ale prostě jsem to nechtěl hrotit přes bolest, abych to pak nemusel místo běhu chodit...

Z pohledu závodu a jeho organizace není možno říci snad ani jedno negativní slovo, snad jen to že na rozpravě nebyla vysvětlena trasa běhu, která byla změněna oproti minulému roku. Ale při závodě to problém nebyl, jelikož to všude hezky navádělo, jen si člověk musel počítat že běží 2,5 okruhy a pak točí na cílovou rovinku ;-)

jedna na památku...

medaile se povedla, opět ;-)

Žádné komentáře:

Okomentovat