sobota 12. května 2018

12.5.2018 - Krušnoman Long distance Duathlon - MČR v dlouhém duatlonu

Akce : Krušnoman Long distance Duathlon - MČR v dlouhém duatlonu
Kategorie : Duatlon
Kdy : 12.5.2018 12:00
Kde : Klíny u mostu
Trasa : 5km-82km-15km, převýšení kolo 1340m, běh celkem 746m.
Web : http://krusnoman.cz/
Výsledky : http://czechtriseries.cz/results/track/8051?returnUrl=%2Fresults%2Frace%2F3464
Garmin aktivita : https://connect.garmin.com/modern/activity/2693714989


... aneb Duatlonové peklo v Krušných horách...

ÚVODEM

Krušnoman duathlon, pro velkou část triatlonistů pojem, který mě ale nic neříkal. Kamarád pořád do mě něco tlačíl jak je to super závod a hlavně po závodě mě lákal na buchty, koláče, chleba ze sádlem a škvarky, které se podávají přímo v cíli. A tak jsem se nakonec asi dva dny před startem rozhodl, že tam teda pojedu se na to podívat. Variantu short ve vzdálenostech 5km-41km-5km, jsem zavrhl rovnou, to mi přišlo dosti krátké, takže jsem se příhlásil na Long 5km běh - 82km kolo - 15km běh.

Na startovní listine, asi díky tomu že to je Mistrovství ČR v dlouhém duatlonu, se objevila velmi zvučná jména, pro mě i to nejzvučnější - Petr Vabroušek. Další důvod tam jet.

Na tento rok pořadatelé připravili novinku - startuje se na sjezdovce a běží se hezky nahoru... Když jsem se na to koukal zezhora, moc se mi to teda nelíbilo. Ale údajně jen 50 výškových metrů, takový krásný šok na začátek. Uvidím co na to nohy budou říkat, necelý týden po maratonu za 3hodiny 2 minuty, to si asi budou stěžovat. Navíc bude celkem teplo - okolo 20°C.

plni očekávání

START, BĚH

Seřadili jsme se teda pod sjezdovku, něco okolo 200 lidí na kategorii Long a pak nám to odbouchli.

seřazeni na startu...


... a pak nastal šrumec

Tak všichni vyletěli, já to vzal velmi vlažně, bude to ještě dlouhý den. Po výběhu nahoru celkem zadýchaný, pak se běželo po singltreku dolů pod sjezdovku, tam se teda blbě předbíhalo. Poté se proběhlo skrz sjezdovku a šílenej krpál po asfaltu nahoru, tam se běželo krokem, odhadem tak téměř 100 výškocýh metrů, fakt masakr. Pak celkem rovinka, seběh dolů pod sjezdovku a výběh singtrekem nahoru do areálu Klíny. Krásné jedno kolečko v délce 5 km na rozehřátí, hodinky ukazují 228m převýšení.

První běh, to byla ještě srandaKOLO

Přiběhl do depa, přebul boty a vyrazil na kolo. Jedou se 2 kola po 41km. Samozřejmě opět hezký kopeček nahoru směrem na Jiřetín, do Jiřetína hezky z kopečku a pak zase do kopce, pak zase z kopce, druhá půlka kola vede již v Německu, posledních 10km je skoro pořád do kopce. Kolo mi celkem jde, dostávám se o dost míst dopředu a přijde mi že na kole po rovině fakt letím a v kopcích získávám ještě více, ale na 36tém km začali problémy, přehazoval jsem na malý tác a spadl řetěz, tak jsem ho nasadil a jel dál. Po výjezdu kopce těsně před Klíny, jsem přehodil na velký tác a zjistil že presmykač je ěnjakej v háji a řetez šíleně o něj drhne. Následuje otočka v Klínech, na občerstvovačce jsem chytil ionťák a vodu a jel dál, ale opět spadl řetěz. Pak jsem trochu do toho přesmykače strčil a on se trochu srovnal. Každopádně první půlku druhého kola jsem jel pouze na velý tác a to trochu bolelo, postup vpřed se zastavil... Ale stále jsem se na kole cítil velmi dobře. Druhou půlu druhého kola jsem přehodil na malý tác a celý to odjel takto. Asi na 65tém km jsem začal ty nohy dost cítit, navíc jsem měl pocit že by mohli přijít křeče - hodil jsem tam 3 Saltsticky a byl klid. Samozřejmě na sjezdech jsem hodně ztrácel, jelikož ani 110 otáček negenerovalo žádný pohyb vpřed a jel jsem tak jen samospádem... Myslím že touto eskápádou jsem ztratil tak 3 minuty určitě a byl z toho trochu mrzutej, každopádně na druhou stranu moooc rád že vůbec mohu dojet.

na běhu i na kole jsem pořád do sebe něco cpal ;-)

BĚH

Tak jsem se tak nějak došoural do cíle kola. V depu zase nazul terénní boty a vyběhl. Nohy celkem v pohodě, jen chodidla trochu protestovali, ale po 300m v pohodě. Teď se beží 3 stejná kola po 5ti km jako v úvodu závodu, jen tam chybí ten výběh sjezdovky na začátku. První kolo mi úplně nevonělo, dost jsem se šetřil jelikož jsem měl z toho trochu respekt, věděl jsem co mě čeká a navíc vše 3x. Jak říkal kamarád - "ja jdu na Short, jelikož ty kopce mi opravdu stačí jen jednou..." První kolo za mnou, ve druhém jsem pocitově trochu přitlačil, pár míst jsem získal hlavně v kopcích, v sebězích jsem ale zase propadal, podobné to bylo na kole - do kopce jsem získával, ve sjezdech jsem ztrácel, ty prostě neumím a nebo nejsem sebevrah.


cestou necestou v prvním kole běhu


seběh v druhém kole, cítil jsem se dobře ale z kopců jsem ztrácel.

Třetí kolo bolelo, hlavně ten výběh asfaltky, ale žádná krize, nějak mi hlava prostě nedovolila jet to mrtva, takže celkem v pohodě. Seběhl dolů ke sjezdovce a poslední výběh cikcak okolo sjezdovky nahoru, tam jsem nakonec získal ještě jedno místo k dobru, trochu mě to potěšilo, i když jsem věděl že celkový umístění nebude úplně bombastický.

CÍL

Poslední kilometr byl teda celý do kopce a dýchal jsem nahoře jak lokomotiva. Vbíhám do cíle v čase 4:27:32. Dostávám krásnou finišerskou medaily a jdu se nacpat buchtama hned vedle, a fak jsem se nešetřil a pojedl velmi slušně. Vše domácí výroba, bylo toho tam hromady a vše strašně dobré, už jen pro toto se určitě rád za rok zúčastním pokud to půjde ;-)

Čas 4:27:32 je 43tí místo celkově (197 startujících) a 5té místo v kategorii M40-44 (34 startujících). Celkem spokojenost, i když vítěz mi nadělil hrozivých téměř 45 minut....


tak jsem tam a nejsem ani moc zničenej, 
myslím že zítra se půjdu v klidu proklusnout

výsledková listina kategorie M40

výsledek Muži, 
ženská mě naštěstí žádná nepředběhla


ZÁVĚREM

V pátek večer před závodem jsem četl článek o Krušnomenském duatlonu, a psalo se tam o tom, že takto si triatlonisté představují peklo. Tak jsem si to peklo zkusil, to kolo je celkem v pohodě ale pravda je ta že ten běh opravdu celkem bolí. Na kole nastoupáno na 82km celkem 1340m, na obou bězích na 20km pak celkem 746m. 

no není to náááádhera?

Organizace závodu naprosto perfektní, nemám k tomu téměř přípomínek. To domácí občerstvení v cíli, to je fakt bomba. Navíc fakt velmi dobré jídlo v restauraci - dostanete stravenku, a ještě k tomu masáž pro všechny startující, na tu sem se těšil ale pak na to nějak zapoměl, takže hodnotit ji úplně nemohu.

                       ... TRIATLON, to je prostě úžasná věc a ani DUATLON není k zahození...

Žádné komentáře:

Okomentovat