sobota 22. dubna 2017

22.4.2017 - Běhej lesy 2017 - Závod Brdy

Akce : Běhej lesy Brdy
Kategorie : terénní běh
Kdy : 22.4.2017
Kde : Skořice, Plzeňský kraj
Trasa : 22 km
Web https://behejlesy.cz/behej-lesy-brdy/r13
Výsledky https://behejlesy.cz/behej-lesy-vysledky
Garmin hodinky aktivita : https://connect.garmin.com/modern/activity/1692097853
Fotogalerie https://behejlesy.cz/gallery.front.default/folder/15

...aneb takový ostřejší tréninkový běh...

Tak do Brd jsem byl přihlášený celkem dlouho, jelikož podívat se do lesů, které byly 70 let pro veřejnost uzavřeny a kde si vojáci hráli na vojáky, mne hodně lákalo. A sám bych se tam nedokopal... No ale to víte, takový závod, ten by mi narušil přípravu na můj životní závod, který už je za dveřmi. Navíc ta předpověď počasí, takže jsem to už skoro ani neplánoval. V týdnu jsem normálně trénoval dál a v pátek si říkám, že bych si tam přeci jen skočil a vzal to v trochu rychlejším tréninkovém tempu.

výškový profil trasy

Tak jsme dorazili do Mirošova, a kyvadlovka nás vzala do Skořic. Teplota okolo 5°C a hezky nám tu prší. No prostě byla hezká zima, ale ta možnost proběhnout se na čerstvém vzduchu za to jistě stojí. No zázemí úplně neodpovídalo tomu, že zde startuje 1500 lidí, ale na organizátory se zlobit nemůžeme, využili tu každou kolnu která tu stojí ;-)


na startu...

Nějakou náhodou jsem byl přidělen do prvního koridoru, který jsem si asi vyběhl loni na Jizerská 50 Run. No a pak nám to chvíli po 15:00 odpálili. V prvních metrech jsem cítil těžké nohy (říkal jsem si, že to asi bude těmi 15ti tréninkovými hodinami za posledních 5 dní a nebo tím 3 fázovým tréninkem včera), ale byla to pouze chvilková záležitost. První kilometr v tempu 3:50 mě vyděsil a říkám si co blázním, vždyť jsem sem přijel jen trochu potrénovat. No jo, ale to víte, říkejte si to když všichni okolo vás valí co to dá... A tak jsem běžel dál. Druhý km s výběhem kopce za 4:15 jsem také nechápal a říkám si, že tu asi brzo odpadnu. Tak jsem se začal trochu krotit, ale jen trochu. Bylo už mi jasné, že tréninkovým tempem to určitě nepoběžím, prostě to nešlo ;-).

Běžel jsem běžel, naštěstí už nepršelo, ale samozřejmě lesní cesty rozmáčené, hodně louží a bláta. Šutry, kořeny, občas to dost klouzalo. Pátý km, devátý km, dávám první gel, ani mě to moc nenakoplo, jen zpomalilo jak jsem se to pokoušel zapíjet ;-) Příroda je tu opravdu krásná, běh okolo Padrťských rybníků byl překrásný a někdy se před vámi otevřela brdská krajina do velké dálky v celé své kráse. 

letím, já letííííím...

Ale kopce, ty mi moc nechutnali, pocitově jsem je běžel pomaleji, než bych je ve standardním zregenerovaném stavu jistě běžel. Netušil jsem, jak jsem na tom, ale když se závod přehoupl do druhé půlky a já po rovinách držel tempo okolo 4:10, opravdu jsem měl radost a velkou. Na 15tém jsem tam hodil druhý gel a zapil ionťákem na občerstvovačce i když vím, že by se to spíše mělo zapíjet vodou... Trochu jsem cítil únavu, ale říkal jsem si, že se stále cítím velmi dobře a že to ještě na konci rozbalím. Vůbec jsem nevěděl na jakém místě se držím, jen jsem věděl, že mě všehovšudy předběhlo v průběhu závodu tak max. 5 lidí.

tady vypadám celkem v poho...

tady už to asi začínalo trochu bolet...


S dvěma klukama jsme se tu tak pořád přetahovali o pár metrů, ale prakticky celý závod si každý tady běžel individuálně. Kopce byly dlouhé a po asfaltu, na nich jsem tolik neztrácel, ztrácel jsem ale na sebězích a to hlavně v terénu, riskovat jsem tu moc nechtěl a stejně já z kopce běhat neumím ;-) Ale po rovině, tam mi to vždy letělo a lidi jsem trochu dobíhal. Škoda taky, že jsem si alespoň nenastudoval trochu profil trasy, prostě jsem to odbil, jen jsem věděl, že tam bude pár kopců :-)))

Poslední 3 km jsem to chtěl trochu rozbalit, protože jsem pořád cítil, že sil mám dost a dost, ale nepovedlo se. Jednak jsem se nebyl schopen nějak hecnout, pak se také běželo v těžkém a rozmáčeném terénu a z kopce, a lahůdka nakonec byl celkem prudký stoupák po asfaltu, téměř až do cíle. Tam jsem teda neběžel moc rychle a kopec se mi zdál nekonečný, tam už jsem cítil, že to není vůbec ono. Seběh do cíle jsem sice odsprintoval, ale na těch 300m jsem toho moc získat už nemohl.

levitace těsně před cílem :-)))


CÍL. V cíli se ptám jestli jsem doběhl do stého místa, a prý že určitě jo, ale kolikátý jsem skončil, to jsem se dozvěděl až mnohem později. Nakonec 22km v čase 01:36:43. Tempo nebylo nijak oslňující 4:25 min/km, ale přeci jen asi slušné, nebyl to běh po silnici a ani rozhodně ne po rovinkách - nastoupáno podle propozic 476 m. Když se poté dívám na výsledky a vidím se na 16tém místě v celkovém pořadí z 483 startujících a na sedmém místě ve věkové kategorii, jen zírám a trochu si vyčítám, že jsem se přeci jen na ten včerejší trénink mohl vykašlat, a možná mohl být v TOP 10.


výsledková listina, nedívá se na to vůbec špatně ;-) je to za mnou a moc jsem si to užil.

K organizaci bych jen řekl, že to bylo takové rozporuplné. Spartanské podmínky tu vládli, ale to se dalo před závodem i celkem omluvit, pořadatelé navýšili kapacitu z 1000 na 1500 a to bylo už trochu moc a připraveni na to úplně nebyli. Ale po závodě co se dělo v úschovně věcí, to jsem ještě neviděl. Byla to taková větší garáž a i když každý batoh měl svoje číslo a tak se dalo předpokládat, že každému bude vydán jen jeho batoh od pořadatele, tak skutečnost byla jiná. Každý se tam musel protlačit, pořadatel mu řekl, kde přibližně podle čísla by jeho batoh mohl být a člověk si ho šel hledat. No a mohl si tak prakticky odnést jakýkoliv batoh. To byl takový černý puntík.

Závěrem musím říci, že Brdy jsou moc hezké a na nějaký výlet jistě super. Jen pozor, všude cedule, že zde to neni pyrotechnicky sanované ... Organizátoři mají u mě dvojku, za tu úschovnu, jelikož před startem totálně nestíhali a kvůli úschovně se posunul start, a to co se dělo při vyzvedávání, to byl masakr... 


Ale celkově jsem si to moc užil a rozhodně tento závod doporučuji všemi deseti!!!


medaile jedna báseň


...jak říkám, ten tréninkový běh se trochu zvrhnul...

Žádné komentáře:

Okomentovat