neděle 29. dubna 2012

Deník - USA 2012 - 12.4.2012 - Den 01 - San Francisco


Tak a je tu výlet do USA. Konkrétně se jedná o města San Francisco, Las Vegas a New York. Sice jsem u minulého vyprávění slíbil nějakou překvapující destinaci, ale mezítím jsem si řekl že si udělám ještě výlet do Ameriky, takže na něco exotičtějšího si musíte, ale už jen pár měsíců, počkat. A proč Amerika? No viděl jsem jednu krásnou fotku ze San Francisca a bylo to jasné, ostatní už se k tomu jen přidalo, abych tam neletěl jen na týden.

Den začal zajímavě, usnul jsem ve 2:00, vstávalo se v 4:30, v 5:00 taxi na letiště, v 6:30 boarding a 7:00 odlet linkou ČSA KL 3120 do Amsterdamu. Na přestup v Amsterdamu není moc času, takže když oznámili zpoždění, trochu jsme znervóznili. Nakonec Airbus A-319 OK-MEL odstartoval s drobným zpožděním v 7:20, 705 km jsme urazili do 8:40. Následoval trochu poklus po terminálu jelikož odlet máme z druhého konce. Nakonec to bylo v pohodě, jelikož se nikde nedělali a to ani na pasové kontrole fronty.

Odlétáme z Amsterdamu společností KLM, let KL 605 do San Francisca. Odlet v 9:50, plánovaný přilet v 11:50 místního času (posu o 9 hodin dozadu). Vzdálenost 9011 km, plánovaná doba letu 11 hodin, Letadlo Boeing 747-400 Jumbo Jet. Let tak nějak běžel, ze začátku byl dost hlad, takže sušenky z Čech se hodně hodily. Jídlo nic moc, řekněme že KLM zklamali.

Do San Francisca jsme dosedli v 11:43. Na pasové kontrole fronta jak blázen, takže další hodina v prčicích. Pak následovalo snímání otisků prstů, oční sítnice a rozhovor o tom co tam budu dělat, kolik si vezu peněz, kam jedu potom, jaké je moje povolání apod.

Zavazadla docestovala také, takže jsme si sedli na linku BART, což je něco jako u nás metro a nechali se za $ 8,1 dopravit na Powell Station, což bylo nejblíže našemu hotelu. Pak hledámě náš hotel - Layne Hotel, 545 Jones Street, CA 94102 San Francisco, dorazili jsme do něj v 14:20. Asi už s námi trochu nepočítali, jelikož jsme dělali rezervaci před 3 měsíci, každopádně nakonec nás našli.

Než se připraví náš pokoj, tak se jdeme podívat do Japan Townu, cestou míjíme jeden zajímavý kostel, ale jinak Japan Town nic zajímavého nepřínesl. Vracíme se do hotelu, který z venku nevypadá nijak úžasně, ale ty pokoje jsou fakt hezké, takže za ty peníze v pořádku - $ 271 za 4 noci za 2 lůžkový pokoj. Drobně nás zaskočila záloha $ 250, to kdybychom zdevastovali pokoj.

No vymotali jsme se z pokoje v 16:30, jdeme na Powell Station na historickou tramvaj Cable Car.  Za $ 6 Vás to proveze po těch hezkých kopečcích v centru San Francisca. Tramvaj je tažená lanem pod tramvajovými kolejemi a tramvaják ji ovládá 2ma pákama. Cílová stanice Bay Street, kousek od zátoky a stále v centru. Projížďka je moc příjemná, má to prostě super atmosféru a Francisco je prostě krasný město, teda pokud do těch kopečků a z kopečků nemusíte chodit pěšky J.

 Výhled z Cable Car, jedem do velkýho krpálu…


Pak se jdem podívat na známou Lombard Street k Coit Tower. Na druhém konci Lombard street je už to tak prudké, že ulice je tam krásně klikatá – 40 % stoupání.

Lombard Street, San Francisco

Jelikož začalo pršet a jdeme zpátky na hotel středem China Town, zalezli jsme tu do jedné restaurace, ale čínani nás ani tady moc neohromili. No prostě dobrá volba za večeři za $ 12 to nebyla.

Standardní ulice San Francisca


Dorazíme na hotel okolo 20:30, dostáváme podruhé upozornění ať z hotelu nechodíme do spodních ulic, kde je prý mnoho homeless a jdeme bydlet, bylo toho dneska po 26-ti hodinách na nohou až až.


Fotogalerie


Žádné komentáře:

Okomentovat